• "" را در عنوان جستجو کن
  • "" را در ناشر جستجو کن
  • "" را در نوبت چاپ جستجو کن
  • "" را در رده سني جستجو کن
  • "" را در تيراژ جستجو کن
  • "" را در مولف جستجو کن
  • "" را در مترجم جستجو کن
  • "" را در سايز جستجو کن
  • "" را در سايز جستجو کن
  • "" را در سايز جستجو کن
  • "" را در سايز جستجو کن

سرویس ارسال اکسپرس

گروه محصولات
خبرخوان

اخبار

بازار نشر ایران در آذر ماه امسال، افزایش ۳۰درصدی چاپ کتاب‌های کودک و نوجوان را نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته تجربه کرد. به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، آمار موضوعی کتاب‌های ثبت شده در بانک اطلاعاتی خانه‌‌کتاب و ادبیات ایران نشان می‌دهد در آذر ماه ۱۴۰۲ در کشور ۲هزار و ۹۲ عنوان کتاب در موضوع کودک و نوجوان منتشر شده که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته با هزار و ۶۱۳ عنوان افزایش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد. بر اساس این آمار در آذر ماه ۱۴۰۲ در کشور ۱۰هزار و ۳۳ عنوان کتاب از سوی هزار و ۳۷۹ ناشر وارد بازار کتاب شده است که مقایسه این آمار با آذر ماه سال گذشته حکایت از افزایش ۱۰درصدی در تعداد عناوین کتاب دارد. از مجموع کل کتاب‌های منتشر شده در این ماه ۷هزار و ۶ عنوان کتاب تالیفی و ۳هزار و ۲۷ عنوان کتاب ترجمه هستند. از مجموع کل کتاب‌های تالیفی، بیشترین کتاب‌ها به موضوعات کمک درسی، ادبیات، کودک و نوجوان، علوم اجتماعی و دین اختصاص پیدا کرده و از موضوعات کودک و نوجوان، ادبیات، فلسفه و روانشناسی، علوم عملی و علوم اجتماعی بیشترین ترجمه صورت گرفته است. در موضوعات کودک و نوجوان، کمک درسی، ادبیات، علوم اجتماعی و علوم عملی بیشترین تعداد کتاب در آذر ماه سال جاری منتشر شده است.
فرماندار درمیان گفت: واریز سهم نیم درصدی شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی شهرستان امسال با افزایش ۴۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته به مبلغ ۵۵۰ میلیون رسیده که از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار است.مهدی فرجامی فرد، فرماندار درمیان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس از این شهرستان اظهارداشت: فرهنگ سازی مطالعه کتاب و کتابخوانی باید در تربیت و پرورش کودکان مورد توجه جدی قرار گیرد و تلاش شود از دوران کودکی زمینه علاقه فرزندان به کتاب در خانواده ها فراهم شود. رئیس انجمن کتابخانه های عمومی درمیان از کسب رتبه برتر این شهرستان در بین ۱۱ انجمن کتابخانه عمومی شهرستان های استان در ارزیابی های سال ۱۴۰۲ خبر داد و افزود: کسب رتبه برگزیده جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب هم دیگر دستاورد انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سطح ملی بود که مایه افتخار شهرستان است.
کتاب «استوری باز» 1402/10/16 شنبه
کتاب «استوری باز» توسط انتشارات نیستان منتشر و راهی بازار نشر شد. ه گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «استوری باز» نوشته شکیبا خسروی به تازگی توسط انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب رمانی درباره زندگی و تعاملات روزمره در بستر فضای مجازی است. نویسنده کتاب پیش‌رو تلاش کرده نمودها و باورهای زندگی سنتی ایرانی را درباره زنان و دختران، مناسبات و اتفاقات، رسوم پیش و پس از ازدواج و حتی فرزندآوری با الزامات و بزنگاه‌های زیست و زندگی مدرن از جمله زیست شبکه ای و تعامل با فضای مجازی نشان دهد. داستان از خرید جهیزیه برای دختری جوان در آستانه ازدواج شروع می‌شود؛ دختری که سعی می‌کند برای خرید برخی از لوازم مورد نیازش با کمک گرفتن از فضای مجازی از مخاطب در آن فضا نظر بگیرد.
کارخانه کاغذ پارس از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان کاغذ در ایران است. این نهاد اقتصادی برای تولید کاغذ هیچ گونه درختی را قطع نکرده و تولید خود را بر مبنای باگاس انجام می‌دهد. متاسفانه به دلایلی تولید این کارخانه در دهه‌های اخیر کاهش یافته بود و به همین دلیل کشور نیاز به واردات کاغذ داشت. با شروع به کار دولت سیزدهم و تشکیل کارگروه کاغذ، حمایت از افزایش تولید کاغذ پارس که یکی از مرغوب‌ترین کاغذهای تحریر ایرانی را تولید می‌کرد، در دستور کار قرار گرفت و اکنون تولیدات این کارخانه آماده ورود به بازار مصرف است.
کتاب «استان یزد در سرزمین ما ایران» تازه‌ترین کتاب منتشرنشده از زنده‌یاد «مهدی آذر یزدی» رونمایی شد. ۱۱ سال پس از درگذشت «مهدی آذر یزدی» پدر ادبیات کودک و نوجوان کشورمان، تازه‌ترین کتاب منتشر نشده وی با عنوان «استان یزد در سرزمین ما ایران»، به کوشش «حسین مسرّت» نویسنده و محقق یزدی طی مراسمی شب گذشته در محل کتابخانه مرکزی یزد رونمایی شد.
نشست خبری آغاز به کار رسمی شبکه کتاب در تلوبیون برگزار شد و در این نشست قرارداد همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما به امضا رسید.
کتاب «سفر صبح» سه‌شنبه ( اول شهریور ماه ۱۴۰۱) در خانه کتاب و ادبیات ایران نقد و بررسی می‌شود.
ترجمه رمان نوجوان «سفر در زمان با یک همستر» منتشر شد
مسابقه کتابخوانی کتاب ماه به مناسبت ایام محرم و صفر ویژه‌ اعضای باشگاه کتابخوانی 100 تایی‌ها برگزار می‌شود.
انتشار پوستر سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران